BEMUTATKOZÓ FÓRUM A KÖZÖSSÉGI PEDAGÓGIAI GYAKORLAT TELJESÍTÉSÉHEZ 2018. 09.05.

BEMUTATKOZÓ FÓRUM 2018. SZEPTEMBER 5.

Tisztelt Hallgató!

A PTE Tanárképző Központ újabb fórumot szervez a közösségi pedagógiai gyakorlatban érintett osztatlan tanárszakos hallgatók és a gyakorlatban közreműködő partnerintézmények számára.

A rendezvényre ezúton szeretettel meghívjuk!

Amit még a diplomához teljesíteni kell… Közösségi pedagógiai (iskolai) gyakorlat

Bemutatkozó Fórum

Időpont: 2018. szeptember 5. szerda 11.00 – 15.00 óra

Helyszín: PTE Ifjúság úti Aula 7624 Pécs, Ifjúság útja 6.

A fórum célja: Az osztatlan tanárképzésben résztvevő hallgatók és a közösségi pedagógiai gyakorlatban közreműködő partnerintézményi címmel rendelkező civil szervezetek, alapítványok, tanodák, közművelődési intézmények közötti élő kapcsolat lehetőségének a megteremtése, segítve a hallgatókat a gyakorlatra való jelentkezésben, a gyakorlat minél sikeresebb teljesítésében.

A résztvevő hallgatók között PTE pulóvert sorsolunk ki!

A rendezvény programja:

11.00 óra

A rendezvényt megnyitja és a jelenlévőket köszönti Prof. Dr. Péley Bernadette, a PTE oktatási rektorhelyettese

A jelenlévőket köszönti és a közösségi pedagógiai (iskolai) gyakorlatról tájékoztatót tart Dr. Mrázik Julianna, a PTE BTK Neveléstudományi Intézet Intézetigazgató- helyettese

11.00 és 15.00 óra között

A közösségi pedagógiai gyakorlatban közreműködő, partnerintézményi címmel rendelkező szervezetek bemutatkozása.

A partnerszervezetek egy-egy asztalnál fogadják az érdeklődő hallgatókat, szóban, írásos, képes anyagokkal tájékoztatják őket a szervezet oktató-nevelő munkájáról, a gyakorlat teljesítésének a lehetőségeiről.

A rendezvény ideje alatt kivetítőn is folyamatosan jelennek meg bemutatkozó anyagok, információk az egyes partnerszervezetekről.

A hallgatók az őszi félévi gyakorlatra a rendezvény ideje alatt közvetlenül is jelentkezhetnek a résztvevő partnerintézményeknél.

A rendezvény ideje alatt több alkalommal 5-10 perces „élménybeszámolókat” tartanak olyan hallgatók, akik már elvégezték a közösségi pedagógiai gyakorlatot.

14.00 óra

A jelenlévőket köszönti Dr. Gerner Zsuzsanna, a PTE Tanárképző Központ főigazgatója

15.00 óra

Sorsolás, a rendezvényen részt vett hallgatók között egy PTE pulóvert sorsolunk ki a helyszíni regisztráció alapján, majd a rendezvény zárása.

A Bemutatkozó Fórumon való részvételről igazolást állítunk ki a hallgatónak, mellyel elismerhető 2 óra teljesítés az 50 órás gyakorlatból. Az igazolást a regisztrációnál lehet átvenni, és legalább egy jelenlévő szervezetnél alá kell íratni.

A résztvevő partnerintézmények:

10.

Pannon Zenei Egyesület, Pécs

11.

Pécsi Állatkert Közhasznú Nonprofit Kft.

12.

Pécs-decentrum Kulturális Egyesület

13.

Pécsi Hajnóczy József Kollégium

14.

Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület

15.

Pécsi Úszó Sport Egyesület

16.

Pécs-Normandia LIONS Club

17.

POTENTON Alapítvány, Pécs

18.

Szent Márton Caritas Alapítvány, Alsószentmárton

Várjuk szeretettel a rendezvényünkre! Köszönjük érdeklődését!

A PTE Tanárképző Központ munkatársai

Látogassák honlapunkat, ahol megtalálják az iskolai gyakorlatok leírását köztük a közösségi pedagógiai gyakorlatot

és lájkolják Facebook oldalunkat!