A DÉL-DUNÁNTÚLI REGIONÁLIS PEDAGÓGUSKÉPZŐ FÓRUM ÜLÉSE 2018. MÁJUS 31.

A Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum ülése

Téma: A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia

Az ülés időpontja: 2018. május 31. csütörtök 10.00 óra

Az ülés helyszíne: Kaposvári Egyetem, Pedagógiai Kar, Rektori Tanácsterem

7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40.

A Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum (DRPF) létrehozásának célja a köznevelési és a pedagógusképzést folytató felsőoktatási intézményrendszer kapcsolatának fejlesztése, a pedagógusképzés korszerűsítése, az ehhez szükséges szakmai feltételek megteremtése, valamint a kompetencia-alapú pedagógusképzés regionális szervezeti, tartalmi és módszertani fejlesztése egységes elvek szerint, pontosan körülhatárolt szervezeti keretben, a Pécsi Tudományegyetem és a Kaposvári Egyetem által közösen kidolgozott stratégia alapján.

A DRPF ülésére meghívást kapnak a Pécsi Tudományegyetem és a Kaposvári Egyetem tanárképzésben érintett vezetői, szakemberei, a pécsi, kaposvári, szekszárdi, szigetvári, mohácsi, nagykanizsai, siófoki, tamási tankerületi igazgatói, a Pedagógiai Oktatási Központok pécsi és kaposvári főosztályvezetői,  a PTE és a KE gyakorló iskoláinak és regionális partnerintézményeinek vezetői.

Program:

9:30 – 10:00   Regisztráció

10:00 – 10:20  Köszöntő

Prof.Dr. SZÁVAI Ferenc, a Kaposvári Egyetem rektora

Dr. GERNER Zsuzsanna, a Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum elnöke,

a Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központ főigazgatója

Dr. PODRÁCZKY Judit a Dél-Dunántúli Regionális Pedagógusképző Fórum társelnöke,

a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Kar dékánja

10:20 – 10:50

PÁLFI Erika, az EMMI Köznevelési Tartalomfejlesztési Főosztály főosztályvezetője

Az előadás címe: #dgys

10:50 – 11:20

POÓR Csaba, az Új Nemzedék Központ Kommunikációs Tanácsadója

Az előadás címe: A Digitális Immunerősítő Program

11:20 – 11:50

MÁRHOFFER Nikolett, a PTE BTK Neveléstudományi Intézet tanársegédje

Az előadás címe: A digitális tananyagok jóváhagyása Magyarországon

11:50 – 12:20    Vita, hozzászólások

12:20                Ebéd

A rendezvényen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni lehet 2018. május 25. PÉNTEKIG

Szíves tájékoztatásul írjuk, hogy a Tanárképző Központ különjárati autóbuszt indít Pécsről, segítendő a pécsi és Pécs környéki jelentkezők számára a rendezvényen való részvételt. Kérjük, hogy aki a különjárati autóbusszal szeretne utazni, azt a regisztrációs felületen jelezni szíveskedjen. Az utazás részleteiről a megadott e-mail címre fogjuk küldeni majd az információkat.

Köszönjük, ha érdeklődésével, részvételével megtiszteli rendezvényünket!

A PTE Tanárképző Központ munkatársai

magyar