V. MENTOR FÓRUM 2018. május 30.

V. MENTOR FÓRUM 2018. május 30. szerda 13.00 – 17.00 óra

A Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Központja és a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium

és Szakgimnázium ismét megrendezi tanév végi mentor fórum találkozóját a PTE tanárképzés szakmai gyakorlataiban résztvevő köznevelési és felsőoktatási szakemberek számára, a gyakorlatok vezetése során szerzett tapasztalatok megosztása, a gyakorlatok minél eredményesebb szervezése céljából észrevételek, javaslatok megfogalmazása.

A rendezvény időpontja: 2018. május 30. szerda 13:00 – 17:00

Helyszíne: PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium 7633 Pécs, Dr. Veress Endre u. 15.

A rendezvény programja:

12:30 – 13:00 Regisztráció

13:00 – 14:00 Plenáris ülés – Köszöntők, előadások

• Az akadémiai programok szerepe a tanári életpálya modellben

Előadó: Prof. Dr. Font Márta, a Pécsi Akadémiai Bizottság alelnöke

• Az osztatlan tanárképzés oktatásszervezési tapasztalatai

Előadó: Marosi Gyöngyi kari koordinátor, Vancsik Péter, PTE Oktatási Igazgatóság

• A vezetőtanárok és mentortanárok adatbázisának bemutatása

Előadó: Dr. Jelenszkyné dr. Fábián Ildikó PTE Tanárképző Központ, Bognár László képzési vezető PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium

14:00 – 14:20 Kávészünet, érkezés a szekcióhelyekre

14:20 – 15:00 Szekcióülések 3 szekcióban előzetes regisztráció szerint

• Mentorpedagógus szekció. Téma: Javaslatok az új egy éves összefüggő egyéni gyakorlat oktatásszervezési és tartalmi fejlesztésére.

Meghívottak: Mentorpedagógusok, szakmódszertanos oktatók, a kísérőszemináriumok oktatói.

• Vezetőtanári szekció. Téma: A  15 órás hospitálási gyakorlatok tapasztalatainak megbeszélése.

Meghívottak: a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium vezetőtanárai, pedagógusai és a 15 órás hospitálással járó (Nevelés és iskola, Tanulás és tanítás, valamint Pedagógiai pszichológia) tárgyak oktatói, intézeti tanszékvezetők.

• Közösségi pedagógiai gyakorlat szekció. A hallgató felkészítése a gyakorlatra, a hallgatói dokumentáció és az értékelés lehetséges módjai és szempontjai.

Meghívottak: a közösségi pedagógiai gyakorlat partnerszervezeteinek a mentorai, kapcsolattartói, egyetemi tantárgyfelelős oktató.

15:00 - 15:20 Kávészünet, érkezés a szekcióhelyekre
15:20 - 16:00 Szekcióülések 9 szekcióban előzetes regisztráció szerint.Téma:A szekcióvezetők és a résztvevők által fontosnak tartott aktuális kérdések megvitatása. Meghívottak: A PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium vezetőtanárai, pedagógusai, gyakorlatvezető mentorok, egyetemi oktatók

16:00 – 17:00 Plenáris ülés az egy-egy szekcióban megfogalmazott ajánlások, fejlesztési javaslatok összesítésére, a MENTOR FÓRUM zárása.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni lehet 2018. május 25. péntekig a következő linken: http://tanarkepzokozpont.pte.hu/v-mentor-forum

Köszönjük, ha érdeklődésével, részvételével megtiszteli rendezvényünket!

magyar
Esemény dátum: