TANÁRKÉPZŐ KÖZPONT TANÁCSÜLÉS Határozatok 2018. NOVEMBER 19.

2018. november

Tanárképzés partnerintézményi pályázata

31/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (11 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE tanárképzési pályázatára 2018. októberében beérkezett pályázatok közül az alábbi intézmények számára javasolja a cím adományozását, az intézményekkel való partneri együttműködést és a mentortanári megbízásokat:

Köznevelési intézmény

1.

A Tan Kapuja Buddhista Gimnázium és Általános Iskola Alsószentmártoni Telephelye

Alsószentmárton

Berkesdi Fekete István Általános Iskola

Berkesd

Deák Ferenc Általános Iskola

Dr. Mező Ferenc Gimnázium

Nagykanizsa

Olaszi Általános Iskola

Olasz

Pécsi SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Szakgimnáziuma

Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium

8.

Szekszárdi SZC Apáczai Csere János Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Dombóvár

9.

Zrínyi Miklós-Bolyai János Általános Iskola Bolyai János Tagintézménye

Nagykanizsa

10.

Szekszárdi SZC Bezerédj István Szakképző Iskola

Szekszárd

Közösségi pedagógiai gyakorlat partnerintézményi pályázata

32/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (11 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE - Közösségi pedagógiai gyakorlat pályázatára 2018. októberében beérkezett pályázatok közül az alábbi intézmények, szervezetek számára javasolja a cím adományozását, a partneri együttműködést:

Intézmény, szervezet

Székhely

Működés

Baranyai Református Egyházmegye Levéltára

nyilvános magánlevéltár

Médianegyed Egyesület

egyesület

Rátgéber Kosárlabda Akadémia

alapítvány

33/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (5 igen, 0 nem, 6 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy  A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE - Közösségi pedagógiai gyakorlat pályázat 2018. októberi kiírására beérkezett pályázatok közül A Matematika Összeköt Egyesület pályázatát nem támogatja.

Óvodapedagógusképzés partnerintézményi pályázata

34/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (11 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE - Óvodapedagógus képzés pályázatára 2018. októberében beérkezett pályázatok közül az alábbi intézmények, számára javasolja a cím adományozását, a partneri együttműködést:

Intézmény

Település

Dunaföldvár Eszterlánc Óvoda, Bölcsőde és Konyha

Dunaföldvár

Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

Székesfehérvár

Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvoda

Dombóvár

Siklósi Óvoda és Bölcsőde Székhely

Siklós

Siklósi Óvoda és Bölcsőde Köztársaság Téri Tagóvodája

Siklós

Városközponti Óvoda Belvárosi Tagóvodája

Ófalui Német Nemzetiségi Kétnyelvű Óvoda és Mini Bölcsőde

Ófalu

Szent József Iskolaközpont Szent Rita Katolikus Tagóvodája

Tanítóképzés partnerintézményi pályázata

35/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (11 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE - Tanítóképzés pályázatára 2018. októberében beérkezett pályázatok közül az alábbi intézmények, számára javasolja a cím adományozását, a partneri együttműködést:

Intézmény

12.

Landorhegyi Sportiskolai Általános Iskola

Zalaegerszeg

36/2018. (11. 19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (9 igen, 0 nem, 2 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM PARTNERINTÉZMÉNYE 2018. októberi kiírására beérkezett pályázatok közül a Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola tanárképzésre, tanítóképzésre és óvodapedagógus képzésre benyújtott partnerintézményi pályázatát támogatja, javasolja a cím adományozását, a partneri együttműködést.

37/2018. (11.19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (10 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy a TVSZ 12. számú melléklet Az osztatlan tanárszakokra vonatkozó sajátos rendelkezések módosítási javaslatait elfogadja.

38/2018. (11.19.) számú határozat:

A Tanárképző Központ Tanácsa (10 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) határozott arról, hogy az osztatlan tanárképzés közismereti csoportos és összefüggő egyéni iskolai gyakorlatainak módosított értékelőlapjait jóváhagyja.

A kompetenciák indikátorainak a pontozásában a Jellemző – 3 pont, részben jellemző - 2 pont, nem jellemző – 1 pont értékelést támogatja.

A végső értékelés ponthatáraiban a csoportos értékelőlap alsó ponthatára 50 %, az összefüggő egyéni gyakorlat alsó ponthatára 60 %.

A közismereti képzés új értékelőlapjainak a bevezetése a 2019. tavaszi félévben, azon hallgatók esetében történjen meg, akik a gyakorlatukat abban a félévben kezdik. Azokat a hallgatókat, akik a gyakorlatukat már elkezdték, a régi kompetencia alapú értékelőlapokkal kell értékelni.