FÉLMILLIÁRD FORINTBÓL FEJLESZTETTÉK A PTE SZEKSZÁRDI GYAKORLÓISKOLÁJÁT

Megújult és több mint 3300 új, modern eszközzel gazdagodott a Pécsi Tudományegyetem szekszárdi lllyés Gyula Gyakorló Általános Iskolája. Az 500 millió forint európai uniós támogatásból 27 nevelési-oktatási tanterem, folyósok és közösségi helyiségek, valamint a sport és futópálya újult meg, csakúgy, mint a játszóudvar. A látványos bútorbeszerzéseken túl minden nevelési-oktatási tantermet interaktív táblával szereltek fel, ami hozzájárul a pedagógusképzés színvonalának növeléséhez. A gyakorlatorientált képzések fejlesztésének növelése érdekében több száz új sporteszköz és hangszer is gazdagítja mostantól az oktatást Szekszárdon. Az informatikai képzés is korszerű eszközökkel gyarapodott a projekt révén, összesen 450 vadonatúj tablet segíti a felsős osztályba járó gyerekek mindennapi tanulását. E modern, korszerű eszközök az intézmény tanulóinak támogatásán túl a PTE tanárszakos hallgatóinak gyakorlati, módszertani képzését is segítik. Szuper ma Szekszárdon gyakorlóiskolásnak lenni, vagy ott tanulni-tanítani.

#iskolafelújítás #fejlesztés #pedagógusképzés #gyakorlóiskola #PTE #megszépültkörnyezet #színvonalasoktatás

A flilmet az UNIVTV készítettte:

A cikk az UNIVPécs online magazinban olvasható: