A 2023. őszén kiírt pályázatban 19 újabb intézmény nyerte el a PTE Partnerintézménye címet: 6 intézmény az óvodapedagógus képzés, 6 a tanítóképzés, 6 a közismereti tanárképzés és egy intézmény a gyógypedagógusképzés területén is.  A cím 2024. január 1-től határozatlan időtartamra, a partnerintézményekkel, ill. a mentorpedagógusokkal szemben támasztott követelmények fennállása/teljesülése idejére szól, és az intézményt feljogosítja a cím elnyerését igazoló, az Egyetem által adományozott tábla használatára, a táblának az intézmény falán való elhelyezésére, weblapon történő megjelenítésére.

A PTE pedagógusképzés partnerintézményévé vált közismereti tanárképzésben az Óbudai Árpád Gimnázium, a Pécsi Jókai Mór Általános Iskola, a Pécsi Jurisics Utcai Általános Iskola, a Pécsi Mezőszél Utcai Általános Iskola, a Szekszárd Garay János Gimnázium, a dombóvári Szent Orsolya Bencés Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium.

Az óvodapedagógusképzésben az Alapi Óvoda - Mini Bölcsőde, a Keleti Városrészi Óvoda, a Magyarkeszi Bagolytanya Óvoda, a Pusztahencsei Óvoda, a Sárbogárdi Zengő Óvoda, a Szentlőrinci Kistérségi Óvoda és Bölcsőde vált a PTE Partnerintézményévé.

tanítóképzésben a Dr. Fejérpataky László Sportiskolai Általános Iskola Iváncsa, a Királyegyházai Általános Iskola, a Pécsi Jurisics Utcai Általános Iskola, a Madocsai Református Általános Iskola, a Pécs-Normandia LIONS Club - LIONS Suli Alternatív Napközi, a Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskola, a Százhalombattai Eötvös Loránd Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagozatos Általános Iskola, a Zombai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.

gyógypedagógusképzésben a Pécs-Normandia LIONS Club - LIONS Suli Alternatív Napközi lett a PTE Partnerintézménye.