TANÍTSUNK MAGYARORSZÁGÉRT! egyetemi mentorprogram

Mentornagyköveti ösztöndíj pályázat

A Pécsi Tudományegyetem a 2024/25. tanév tavaszi szemeszterében pályázatot ír ki a Tanítsunk Magyarországért! mentorhallgatói számára mentornagykövet ösztöndíj elnyerésére.

A Tanítsunk Magyarországért! (TM) mentorprogram, főként kortárs mentorálási tevékenységeken alapuló pályaorientációs és az iskolai lemorzsolódás csökkentésére irányuló program. Az egyetemista mentorok számos közös program során mutatják meg az általános iskolás tanulóknak a településen túli világ lehetőségeit – középiskolákat, vállalkozásokat látogatnak és további szociális készségeiket fejlesztő foglalkozásokat szerveznek – annak érdekében, hogy lássák, hányféle foglalkozásból, hányféle jövőből választhatnak, azaz segítsék őket abban, hogy képesek legyenek kihozni magukból a maximumot, legyen céljuk a szakmaszerzés, érettségi, továbbtanulás, sport, művészetek és elhelyezkedés a munkaerőpiacon.

A pályázók köre:

Pályázatot nyújthat be az a hallgató, aki

a 2024/25-ös tanév tavaszi szemeszterére vonatkozóan ösztöndíjas szerződést kötött az Egyetemmel a Tanítsunk Magyarországért! egyetemi mentorprogram keretében, folyamatosan teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit,    

a pályázat kiírását megelőzően legalább három félévet mentorálással töltött,

aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik a PTE-n.

Sikeres pályázat feltételei:

A hallgató vállalja, hogy

a 2024/2025-ös tanév tavaszi félévében a PTE által szervezett mentortevékenységet támogató (továbbiakban TM2) kurzust teljesíti,

a 2024/2025-ös tanév tavaszi félévében aktív mentornagykövet tevékenységet végez, vállalja, hogy a pozíciójához rendelt tevékenységek végzése alatt kép, hang és videóanyagok készülhetnek róla, továbbá, hogy folyamatosan kapcsolatot tart az NTK által kijelölt kapcsolattartóval .

az ösztöndíj-támogatással érintett időszak befejezésével egyidejűleg beszámolót készít és nyújt be az Egyetemnek.

A mentornagykövet tevékenységi köre:

1. Helyi és központi toborzás segítése.

2. Sajtómegjelenések, rendezvényrészvételek a régióvezetővel egyeztetve.

3. Részvétel a programot népszerűsítő interjúkon és fotózásokon.

4. A program népszerűsítésével kapcsolatos és kampány tevékenységhez tartozó kommunikációs tevékenységek elvégzése.

A mentornagyköveti ösztöndíj összege az alapösztöndíjon felül: egyszeri 65.000, - Ft

Az elnyerhető ösztöndíjak száma: az alapösztöndíj kategóriában sikeresen pályázó mentorok közül 1 fő mentornagykövet választható. A kiválasztott mentornagykövet mentornagyköveti ösztöndíjszerződést köt a 2024/25-ös tanév tavaszi szemeszterére vonatkozóan az Egyetemmel a Tanítsunk Magyarországért! egyetemi mentorprogram keretében. A mentornagyköveti ösztöndíjat legfeljebb 2 egymást követő félévben nyerheti el ugyanaz a mentor.

Az ösztöndíj folyósítása az aktuális félév végén, egy összegben történik, azon hallgató számára , aki a mentoráltakra fordítandó összeg maradéktalan felhasználására törekszik, betartja a mentorálási tevékenységre vonatkozó etikai irányelveket.

A nyertes pályázónak a 2024/2025-es tanév tavaszi félévében a PTE-vel kötött ösztöndíjszerződésben rögzített kötelezettségeit maradéktalanul teljesítenie kell. Amennyiben a kötelezettségeit nem teljesíti maradéktalanul, az elnyert ösztöndíj nem kerül kifizetésre.

A pályázat benyújtásának a határideje: 2025. április. 01.  8.00 óra és 2025. április 07.  23.30  között. Hiánypótlásra nincs lehetőség.

A pályázatok benyújtásának módja:

A pályázatokat kizárólag a Neptun tanulmányi rendszeren keresztül lehet benyújtani az Ügyintézés/Kérvények menüpontban, fényképes önéletrajz és motivációs levél benyújtásával.

A pályázat értékelése:

A pályázatok előzetes elbírálását, a pályázati feltételeknek megfelelést a PTE Pedagógusképző Központ főigazgatója által kijelölt 3 tagú, hallgatói részvétellel működő bíráló bizottság végzi. A bíráló bizottság rangsorolja a beérkező pályázatokat az önéletrajz és a motivációs levél szakmai megfelelősége alapján. A rangsorban első helyen szereplő jelölt nevét az Egyetem a Tanítsunk Magyarországért (TM) projektvezető számára továbbítja. A kiválasztást a TM szakmai csapata végzi személyes meghallgatást követően, így a döntést a TM szakmai csapat hozza meg. A döntés ellen a jogorvoslati lehetőséget a TM szakmai csapata határozza meg. A döntésről a pályázót az Egyetem értesíti a Neptun Tanulmányi Rendszerben rögzített e-mailcímen.

 

A benyújtott pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül, amennyiben a hallgató:

a pályázatot nem a kiírás szerinti módon és/vagy határidőre nyújtja be.

A pályázat eredményéről a hallgató a Neptun Tanulmányi Rendszerben rögzített email-címén kap értesítést. A pályázatot benyújtott hallgató a bíráló bizottság döntésével szemben – a közléstől, ennek hiányában a tudomására jutástól számított tizenöt napon belül – fellebbezéssel élhet. A jogorvoslati kérelmet a Pedagógusképző Központ főigazgatójának kell benyújtani a Pécsi Tudományegyetem Másodfokú Tanulmányi Bizottságának címezve.

 

Kérdés esetén a programot koordináló Pedagógusképző Központ munkatársai állnak rendelkezésre a következő elérhetőségeken:

PTE Pedagógusképző Központ: telefonszám: +36 72 501-500/12433, E-mail: tmokapcsolat@pte.hu

 

Pécs, 2025. április 01.

 

Prof.  Dr. Miseta Attila s.k.

rektor