10/2020. (05.25.) számú elektronikus határozat

A Tanárképző Központ Tanácsa (13 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett) javasolja a közismereti tanárképzésben bevezetett vezetőtanári/mentortanári munka hallgatói értékeléséhez a következő szabályok alkalmazását:

A vezetőtanári/mentortanári munka hallgatói értékelése a gyakorlat teljesítésének a feltétele.

Egyéves összefüggő egyéni iskolai gyakorlat esetében is csak a teljes gyakorlat végén egy alkalommal kerüljön sor a vezetőtanári/mentortanári munka hallgatói értékelésére.

A vezetőtanár/mentortanár munkájáról készült értékelések tartalmát az érintetteknek az értékelés adatainak az összesítése után továbbítani kell, miután a hallgató gyakorlatának az értékelése a köznevelési intézményben lezárult.  A Tanárképző Központ a gyakorló iskolai pedagógusok (vezető- és mentortanárok) értékelésének az összesítését elektronikusan elküldi az intézmény igazgatójának. A partnerintézmények és más gyakorlóhelyek mentorpedagógusai a Tanárképző Központtól saját e-mail címre küldött értesítésben kapják meg az értékelés eredményét.

2019/2020-as tanév