38/2015. (11.24.) számú határozat

A Tanárképző Központ Tanácsa egyhangúan (11 igen, 0 nem, 0 tartózkodás mellett, 4 fő távollétében nem vett részt a szavazáson) határozott arról, hogy támogatja az elveket a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskolába a vezetőtanári megbízások kiadásához kapcsolódóan az alábbiak szerint:

A vezetőtanárok megbízása négy évre szóljon annak érdekében, hogy a tanár az osztályközösséget végig tudja vinni az adott tantárgy tanítása éveiben, kivéve amennyiben az adott műveltségterületek, tantárgyak tanítási évei ennél hosszabb, vagy rövidebb időt igényelnek.

A vezetőtanárok megbízásának időtartama alatt a megbízás szükségességének felülvizsgálatára évenként kerüljön sor a hallgatók létszámának figyelembevételével, mérlegelve, hogy az intézmény tantárgyfelosztását/órarendjét, valamint az adott osztályközösséget mennyiben érinti hátrányosan a megbízás esetleges visszavonása.

Abban az esetben, ha az adott félévben egy vezetőtanárnál kevesebb hallgató van, esetleg nincs hallgató az adott tantárgyból szakmai gyakorlaton és a vezetőtanári megbízás visszavonása nem lehetséges, a vezetőtanár munkaköri feladatai kiegészülhetnek az alábbi pedagógiai tevékenységekben való nagyobb szerepvállalással, vezetői feladatelrendelés alapján: a szakmai gyakorlatokhoz kapcsolódó minőségbiztosítás, partnerintézmények gyakorlatvezető mentortanárainak szakmai támogatása, egyéb, a gyakorlatok szervezéséhez, megvalósításához kapcsolódó tevékenység.

2015/2016-os tanév